Oto Detay

Detaylı İç Temizlik

Çok kapsamlı araç içi temizlik uygulamalarımız ile aracınız kir ve bakterilerden, mantar oluşma riskinden korunurken ilk günkü temizliğinde sizlere sunulur. Uygulama merkezimize detaylı iç temizlik uygulaması için getirilen araç öncelikle tozlardan arındırılır. Taban halısı, kokpit, paspaslar, kapı cepleri gibi görünen yerleri tozlardan arındırıldıktan sonra koltuk altı, klima menfezleri ve havalandırma delikleri, kapı ve cam fitilleri, pandizot bölümü temizlenir.

Farklı bölgelerde farklı kaplama malzemeleri bulunduğu için her araçta farklı ürünler kullanılır. Deri koltuklu araçlarda yüzey özel deri fırçalarıyla fırçalanır ve gözeneklerdeki kirlerden arındırılır. Kumaş koltuklu araçlarda ise yüzey için özel üretilen temizlik solüsyonları kullanılır ve koltuklar fırçalanır. Sonrasında ise bütün sıvı koltuklardan vakum aracılığıyla çekilir ve bütün koltuklar özel kurutma makinalarıyla kurutulur.

Hassas bir yapı olduğu için profesyoneller tarafından temizlenmesi gereken tavan döşemeleri de herhangi bir sarkma ya da buruşma olmadan temizlenmektedir. Kokpit ve kapı iç trimleri için kullandığımız ürünler yüzeye anti-statik bir katman kazandırdığı için uygulamadan sonra daha az toz tutacaktır. Temizlik işlemleri tamamlandıktan sonra aracın içerisinde gerek görülürse ozonlama işlemi yapılabilir. Bu sayede klima kanallarının da temizliği sağlanmış ve anti-bakteriyel hale gelmiş olur. Rb Tork Plaza’da uygulama sonrasında kumaş ya da deri aksamlar koruma altına alınabilir.

Arzu üzerine deri koruma ve bakım ürünlerini uygulanır. Kumaş koltuklarda ise gerekli temizliği ve tam kurumayı sağladıktan sonra, yüzeye hidrofobik ve antistatik özellik kazandıracak koruma ürünleri uygulanır. Böylece yüzey çok daha geç kirlenecek, suya karşı direnç kazanacaktır. Deri aksamlar yapılarını uzun süre koruyacak, aşınmaları engellenecek ve geç kirlenmeleri sağlanacaktır. Bütün bu işlemler aracın iç temizliği bitirildikten sonra ortak karar verilerek uygulanır.

Pasta Cila

Rb Tork Oto Plaza’da boya koruma uygulaması öncesinde yüzey tertemiz ve pürüzsüz hale getirilir. Bu sayede yapılacak boya koruma uygulaması maksimum performans gösterir. Araçlardaki boyalar genellikle üç katmanlıdır. İlk katman astar katıdır ve boyanın metal ya da plastik aksama düzgün tutunması için gereklidir. İkinci katman aracın rengini sağlayan boya katıdır.

Üçüncü katman vernik katmanıdır. UV ışınları, yanlış yıkamalar ve yol şartlarından en çok etkilenen katman vernik katmanıdır. Vernik katmanında oluşan hafif, yıkama kaynaklı çizikler UV ışınlarından kaynaklanan matlaşma, eski polisaj uygulamasından kalan hareler boya düzeltme ve parlatma uygulamasıyla giderilebilir. Bu sayede boya koruma ürününün tutunabileceği temiz bir yüzey elde edilirken, maksimum parlaklık sağlanır.

Rb Tork Oto Plaza’da boya düzeltme ve parlatma uygulamasına başlamadan önce araç detaylı olarak temizlenir ve uygulamaya hazırlanır. Detaylı bir yıkama ile araç kaba kirlerinden arındırıIılır. Sıfır kilometre olsa dahi, gerek taşıma, gerek trafik koşulları sebebiyle boyalı aksama yapışabilen demir tozlarının temizliği yapılır. Aracın boyalı yüzeyleri kil ile temizlendikten sonra boya üzerinde kalıntı kalmadığından emin olunur.

Polisaj aşamasında plastik parçalara zarar gelmemesi için maskeleme işlemine başlanır. Aracın boyasını detaylı olarak incelendikten sonra, gerekli ped ve ürün kombinasyonları belirlenip uygulamaya başlanır. Bu aşamada ilk öncelik yüzeydeki çiziklerin ve matlığın giderilmesidir. Düzgün bir yüzey elde edildiğinde parlatma ve yüzeydeki polisaj kusurlarının giderilmesi için daha ince aşındırmalar yapılır. Bu esnada makina parkurundaki farklı ekipman ve pedlerden faydalanarak, minimum aşındırma ile maksimum parlaklık elde etmek amaçlanır.

Boya düzeltme ve parlatma uygulamasından sonra araç boya koruma uygulamaları için yıkanır ve boya koruma öncesi yüzey temizleyicilerle polisaj yağlarından arındırılır. Böylece araç ilk günkü derin parlaklığına kavuşurken, tercih edilen boya koruma yönteminin ömrünün maksimuma ulaştığından emin olunur.